header
צור קשר
 
 
 
מאשר/ת לקבל ניוזלטר
יעדים באלסקה
שייט אלסקה הוא אחד היעדים בפופולאריים בקרב המטיילים הרבים היוצאים לקרוזים בשנים האחרונות. יופייה של אלסקה, הנופים, הטבע ובעלי החיים מהווים מוקד משיכה בארץ קצה זה. ונראה כי דווקא שייט לאלסקה במידה רבה מקלה על הנסיעה לאזור. חברות רבות יוצאות לשייט באלסקה, ולהם בעיקר שני מסלולי שייט, האחד הוא מעגלי והשני הוא קווי. רוב מסלולי השייט נמשכים כשבוע ימים והם נערכים בשל מזג האוויר החורפי הקשה בין החודשים מאי לספטמבר.
בין האתרים השונים שאליהם מגיעות אוניות השייט הבאנו כאן רשימה חלקית מנמלי היציאה ועד נמלי העגינה שבמסלולי השייט לאלסקה.
סיאטל – סיאטל יושבת בצפון- מערב ארה"ב במדינת וושינגטון. חלק מחברות השייט מוציאות את אוניות השייט לכיוון אלסקה מסיאטל שלא פעם מכונה גם "השער לאלסקה". בסיאטל אתרים רבים שכדאי לראות ולכן, כדאי להגיע לפני מועד השייט למקום כדי ליהנות גם ממנה. הרבה אייקוני תרבות ותעשייה קשורים לסיאטל החל מחברת בוינג, דרך מייקרוסופט וכלה ברשת הקפה סטארבאקס ומוסיקאים גדולים כמו ג'ימי הנדריקס ולהקת נירוונה. סיאטל נוסדה באמצע המאה ה-19 וקרויה כך על שם הציף של ילידי האזור.
ויקטוריה – ויקטוריה הנחשבת לאחת הערים היפות בקנדה היא אחד היעדים האהובים על הנוסעים בדרך לאלסקה. העיר נוסדה במחצית השנייה של המאה ה-19 והיא עיר מתוכננת מאוד, ומתויירת מאוד. בעיר שפע של אתרים ממוזיאונים, גלריות ופארקים רבים המעטרים את העיר. היא גם מכונה "עיר הגנים" בשל ריבוי הגנים והפרקים המצויים בשטחה. 
ואנקובר – ואנקובר הקנדית יושבת על ארכיפלג לחופי האוקיינוס השקט. אוניות קרוז רבות עוגנות בואנקובר בדרכן לאלסקה ונוסעי האוניות נהנים מאחת הערים היפות בקנדה. בואנקובר אתרים רבים שכדאי לבקר בהם. אפשר לשלב בין בילויים, ביקור במוזיאונים ובגנים ובכלל זה בגלריות השונות שבעיר.  
קטצ'יקאן – אלסקה – זהו, הגענו לאלסקה לנופים המיוחדים ולמקום שנחשב לבירת דגי הסלמון של העולם. במקום עמודי טוטאם, אזורי דייג, מוזיאון היסטורי, מרכז טבע, פארקים ואפשרויות טיול רבות.
סיטקה – סיטקה הייתה בירתה של אלסקה בזמן ששלטו במקום הרוסים. הרוסים שהתיישבו במקום עסקו בעיקר בסחר של פרוות. חיים במקום כמה אלפים בלבד שנהנים מתיירים רבים המגיעים למקום. עד היום ניתן עדיין לראות שרידים מעברה הרוסי של העיירה. סביב העיירה פארקים, יערות אזורים רבים שניתן לסייר בהם ומרכז היסטורי של המקום.    
ג'ונו – ג'ונו היא בירתה של אלסקה בה חיים כ-30,000 תושבים. אל ג'ונו ניתן להגיע רק בדרך הים או האוויר. לאחר גילוי זהב באלסקה הייתה גם ג'ונו לאחד היעדים אליהם נהרו מבקשים רבים להתעשר. אוניות קרוז רבות מגיעות לג'ונו ומסיירים באתרים השונים בעיר, יוצאים לסיור קרחונים ולסיורים רגליים באזור.
סקאגוויי - בעיירה הקטנה סקאגוויי, חיים כמה מאות תושבים בלבד אך מבקרים בה מאות אלפי תיירים בשנה. גם לכאן הגיעו רבים בימי הבהלה לזהב, אל אלה התלו גם מוכרי המשקאות ויצאניות שהיו לחלק מנופה של העיירה באותם ימים. במקום אתרים כמו מרכז המבקרים, אתרים היסטוריים מימים עברו, מוזיאון מקומי, גנים ונופים מדהימים.
סיוורד - סיוורד הוא מזכיר המדינה, ויליאם סיוארד שבשנת 1867 היה מהמושמצים באמריקה על חתימת עסקת אלסקה עם הרוסים. עד מהרה עם זאת, התגלה שהעסקה שהיה מופקד עליו הייתה עסקה מעולה לאחר שהתגלו באלסקה מרבצי זהב, מתכות, גז טבעי ונפט. חיים במקום כ-3,000 תושבים העוסקים בעיקר בדייג ובתיירות. באזור סיוורק נופים מדהימים, פיורדים, סיורים רגליים ואחרים כמו קייקאים, אופניים ועוד.